Pripreme za upis na likovne akademije i fakultete umetnosti

Prolaznost naših učenika na akademijama umetnosti od 1975.god do 2024. god je preko 90%. Da bismo osigurali zadovoljstvo učenika i uspešan upis na fakultete umetnosti, pružamo profesionalnu orijentaciju svakom učeniku kako bi odabrao smer koji najbolje odgovara njegovim sklonostima i interesovanjima.

Mobirise

Tokom priprema obradjujemo sledeće oblasti:

Crtanje (studija figure, studija portreta, prostorna kompozicija, enterijer, mrtva priroda, crtanje svim crtačkim tehnikama)

Slikanje (studija figure, studija portreta, studija portreta sa šakama, prostorne kompozicije, enterijera, mrtve prirode, pejzaža, replike fresaka, replike slika)

Vajanje (portreta po živom modelu, replike gipsanih modela, replike antičkih portreta)

Grafičke komunikacije (grafički dizajn, ilustracija, dizajn enterijera, dizajn kostima, web dizajn, modni dizajn, dizajn interaktivnih medija, dizajn video igrica, animacija)

Fotografija (analogna, digitalna)

Grafika (realizacija grafičke štampe tokom priprema u sledećim tehnikama: linorez, litografija, akvatinta, bakropis, drvorez)

Teorija forme (predavanja iz oblasti teorije forme – likovnih elemenata)

Predavanja iz istorije umetnosti su namenjena učenicima koji polažu prijemne ispite, kao i svim ostalim zainteresovanim učenicima škole.

Mobirise

Fakulteti i smerovi za koje vršimo pripreme:

– Slikanje

Fakultet digitalnih umetnosti Beograd / Metropolitan univerzitet
Fakultet savremenih umetnosti Beograd
Filološko-umetnički fakultet Univerziteta u Kragujevcu

Osim pomenutih fakulteta, takođe smo organizovali pripreme za fakultete u Austriji, Sloveniji, Italiji Norveškoj, Velikoj Britaniji i Španiji.

REZULTATI NAŠEG RADA su rezultati naših učenika

Termini

Pripreme se održavaju četiri puta nedeljno: ponedeljkom, utorkom, sredom i subotom.

Za tačan raspored časova, možete nas kontaktirati pozivom, putem Vibera ili WhatsApp-a na broj 0603126857.

Ukupan broj časova u toku meseca je 16.

Crtanje po živom modelu je rezervisano za subotu.
Modeli za crtanje/slikanje (portret, figura, akt) su obezbeđeni.

ONLINE PRIPREME

Online časovi se održavaju četvrtkom i petkom od 16:00 do 20:00 časova.

Za više informacija možete nas kontaktirati pozivom na 0603126857 svim radnim danima i subotom.