Likovna škola

IMG_3863Likovna škola ŠTIFLA osnovana je u formi Otvorenog likovnog ateljea od strane profesora Ivice Kovačića Štifle koji  je 1975. godine našao u sebi dovoljno razloga i snage da se poduhvati jednog složenog i odgovornog posla: da oformi i organizuje prvu likovnu školu (otvoreni likovni atelje ) u Sremskoj Mitrovici.

Školu sačinjavaju četiri grupe polaznika:

* učenici  osnovne škole,
* učenici srednjo-školskog uzrasta,
* kandidati na neku višu ili visoku umetničku školu
* i osobe zrele dobi koje žele da udju u tajnu likovnog jezika kako bi mogle da izraze  neka od svojih osećanja ili da osete muke i zadovoljstva stvaranja.

Kao dugogodnišnji pedagog zna da je za najmlade polaznike njegove škole ulazak u svet likovnih fenomena ustvari ulazak u neki lepši, nedosanjani život – u potrebu za doživljajem boje, svetlosi i carobnih oblika koji su obojeni nevinom maštom i velikim cudenjem.

Pored SLIKARSKOG STUDIJA – SKULPTORSKOG STUDIJA – GRAFIČKOG STUDIJA – početkom 2004. godine otvara se i STUDIO NOVIH TEHNOLOGIJA gde se izučava fotografija, grafički dizajn, web dizajn, 3D modelovanje.

Svi polaznici u zavisnosti od uzrasta izučavaju:

Crtanje, Slikanje, Vajanje, Fotografiju, Grafiku,

Anatomiju sa anatomskim crtanjem, Osnove arhitekture sa arhitektonskim crtanjem

3D modelovanje, Grafički dizajn, Web dizajn,

Istorija umetnosti, Teorija forme likovnog dela, Tehnologija materijala