Izložba / Ahromatske kompozicije / – Bosiljka Zirojević

WEB-pozivnica-BOSILJKAU novobeogradskoj Blok galeriji, Jurija Gagarina 221, u petak, 5. jula, sa početkom u 20 časova biće otvorena izložba pod nazivom “ Ahromatske kompozicije ”,  autorke Bosiljke Zirojevic Lecic, koja će se beogradskoj publici  predstaviti slikama – objektima, nastalih u poslednje dve godina.

Bosiljka Zirojević Lečić je rođena 1971. godine u Novom Sadu. Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1994.godine, odsek slikarstvo. Postdiplomske studije, odsek slikarstvo, završila je na istoj akademiji 2000.godine. Član je ULUV i ULUS. Član umetničke grupe Multiflex . Radi u zvanju vanrednog profesora na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, katedra za slikarstvo. Profesionalna orijentacija: slikarstvo, vajarstvo, multimedijalni projekti. Izlagala 17 puta samostalno (Novi Sad, Beograd, Apatin, Čačak, Zrenjanin, Temišvar…) i učestvovala na preko 90 kolektivnih izložbi, u zemlji i inostranstvu (Novi Sad, Beograd, Gornji Milanovac, Poljska, Švedska, Italija, Kina, Nemačka, Japan, Velika Britanija…). Dobitnik je  nekoliko nagrada.

Izložba će biti otvorena do 17.jula.

Comments are closed.