Irena Ristić – UMETNIK KAO PUBLIKA

UKP Irena Ristic_NeparPonedeljak, 18. mart 2013. od 20 sati
Kulturni centar REX, Jevrejska 16, Beograd

Otvoreni razgovor među publikom o radu
OBIČAN JEDAN BIOSKOP: NEPAR
umetnice Irene Ristić

••• Veče će početi sa kompletnom instalacijom i projekcijom, nakon čega ćemo da pričamo 🙂

 

Odavde skinite informacije i dokumentaciju o izložbi i umetniku, kao i pitanja o kojima ćemo diskutovati::

[Tekstovi i vizuelna dokumentacija, pdf, 1,5 MB] http://razgovori.files.wordpress.com/2013/03/ukp-irena-ristic.pdf

[Tekstovi bez vizuelne dokumentacije, Word, 90kb] http://razgovori.files.wordpress.com/2013/03/ukp-irena-ristic.doc

 
 

Umetnica Irena Ristić bavi se umetnošću na način koji je teško okarakterisati jedinstvenim terminom. Tako i rad o kome ćemo diskutovati Običan jedan bioskop: Nepar „kroz prozorska okna prati dan stanara u jednoj kući: prolazne fragmente intimnosti – uhvaćene, potom i uveličane u svom nastajanju i nestajanju. Kroz prizore prozora prođe 99 aktera različitih uzrasta, izbora i zanimacija, a svaki stanar vidi se samo jedanput, na kratko, pojavljuje se i izmiče, kako pogledu, tako i očekivanjima…“. Rad je snimljen, koreografisan i dramaturški obrađen, montiran, predstavljen na pozornici, publika je postavljena na specifičan način, svetla su usmerena ka publici, ne ka sceni. Da li je rad film, instalacija, intervencija, predstava, dešavanje ili kompozicija u prostoru? Ili nešto sasvim drugo?

Pozivamo vas da dođete i razmišljate naglas, sa drugima, o tome kako prići ovom radu, na koji način on vibrira u našoj svakodnevici, kako primiti od rada ono što nije bilo planirano…

 

Više o ovom radu možete videti ovde: http://hop-la.org/nepar.html

Comments are closed.