Konkurs “Fotografija godine BiH 2012″

Portal Fotografija.ba koji djeluje kao sekcija Udruženja Urban  iz Sarajeva, treću godinu organizuje konkurs „Fotografija godine BiH“. Ove godine biraju se pobjednici iz pet kategorija:

  • Kategorija Priroda obuhvata sve fotografije pejzaža, životinja, ekološke ili turističke teme;
  • Kategorija Ljudi obuhvata sve fotografije ljudi uključujući portrete, ljude u ambijentu, ljude na poslu, svakodnevne situacije, život, studijske portrete i sl;
  • Kategorija Fotoreporterska/PRESS fotografija obuhvate sve fotografije snimljene za ilustraciju medijskih sadržaja;
  • Kategorija Grad obuhvata sve fotografije gradskih motiva, života grada i znamenitih građevina u urbanim naseljima;
  • Kategorija Kreativna fotografija obuhvata sve fotografske žanrove sa izraženom komponentom likovnosti.

Na konkursu mogu učestvovati svi ljubitelji fotografije. Na konkursu ne smiju učestvovati članovi upravnih tijela Udruženja „Urban“ iz Sarajeva te članovi žirija. Od pristiglih fotografija iz svake kategorije stručni žiri će birati po deset najboljih fotografija. Osim toga svaka kategorija će imati posebnog pobjednika. Najbolji radovi će biti proglašeni 21.1.2013 godine u Sarajevu na svečanoj ceremoniji dodjele nagrada.

Ovogodišnji žiri čine: Branislav Brkić (predsjednik žirija), Zijah GafićMario PerišaMarc Prust i Bevis Fusha.

Ovogodišnji konkurs je podržala Fondacija za muzičke, scenske i likovne umjetnosti Sarajevo, a generalni sponzor konkursa je Canon, a osim toga konkurs su podržali i sljedeći sponzori i prijatelji: Kim TecDHLShoebedo, BLMedia, Galerija BlackBOX, Galerija Boris Smoje, Centar mladih Livno, Studio LISICA itd.

Medijski partneri konkursa: RSG, RSG 1, eKapija.ba, Radiosarajevo.ba, DEPO Portal, Nezavisne novine, Face TV, Banjalukalive.com, Bljesak.info, Dani, Magazin START BiH, 6YKA, ZenicaBlog i  RSG, RSG 1, eKapija.ba, Radiosarajevo.ba, DEPO Portal, Nezavisne novine, Face TV, Banjalukalive.com, Bljesak.info, Dani, Magazin START BiH, 6YKA, ZenicaBlog.

Prijave na konkurs traju do 31.12.2012. godine.

Više informacija kao i sve možete naći na www.fotografija.ba/konkurs

Comments are closed.