Mihailo Petković – izložba slika

Pozivamo vas na otvaranje izožbe slika Mihaila Petkovića u Kulturnom centru Novog Sada Katolicka porta 5 (Likovni salon) 17.09.2012. sa početkom u 20 časova. 

Mihailo Petković je rođen 1958. godine u Beogradu. Fakultet likovnih umetnosti upisao 1979. godine u klasi profesora Živojina Turinskog. Magistarske studije završio 1986. godine kod istog profesora. Izlaže od 1982. godine. Član je ULUS-a od 1985. godine. Direktor je Prodajne galerije „Beograd“, od 2007. godine. Izlagao je na većem broju kolektivnih izložbi (Oktobarski salon, Jesenji salon, Prolećni salon, Izložbe po izboru likovnih kritičara i kustosa muzeja) i samostalnih izložbi u zemlji i inos transtvu (Nemačka, Holandija, Francuska). Dobitnik je nagrada „Petar Lubarda“ – Fakultet likovnih umetnosti, Otkupna nagrada Ministarstva kulture sa izložbe perspektive XI-XII, Otkupna nagrada Ministarstva kulture sa izložbe Samostalnog slikarskog sindikata. Slike mu se nalaze u kolekcijama Narodnog muzeja u Beogradu (srpsko slikarstvo XX veka – stalna postavka, Muzeja savremene umetnosti u Beogradu (kolekcija Apstraktnog slikarstva devedesetih), u galerijskim i privatnim kolekcijama.

Izložba traje do 28.09.2012.

 

Comments are closed.