Letnja radionica fotografskih procesa XIX veka

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da je počela
Letnja radionica fotografskih procesa XIX veka
u organizaciji Katedre za Fotografiju Akademije umetnosti u Novom Sadu
6 – 10. septembar 2012.
Rad u okviru ove radionice se zasniva na istraživanju u mediju fotografije starim, zaboravljenim tehnikama iz XIX veka. Radionica podrazumeva rad camerom obscurom i cijanotipskim postupkom (camera obscura i cijanotipija).
Radionicu vode: Ivan Karalvaris (camera obscura) i Dubravka Lazić (cijanotipija)
Učesnici radionice su studenti Akademije umetnosti u Novom Sadu, studenti Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu kao i gosti iz Rijeke, Banja Luke i Pariza.
Izložba radova realizovanih na Letnjoj radionici fotografskih procesa XIX veka biće otvorena u ponedeljak 10. septembra u 19 časova u Multimedijalnom centru Akademije umetnosti u Novom Sadu (Đure Jakšića 7)

Comments are closed.