15. Bijenale umetnosti – Kulturni centar Pančeva

Pozivamo Vas na svečano otvaranje 15. Bijenala umetnosti koje će se održati 7. septembra u 19 časova u Galeriji savremene umetnosti u Pančevu.

Ovogodišnji Bijenale, koji se održava od 7. septembra do 7. oktobra u organizaciji Kulturnog centra Pančeva, nosi naziv „De/re/konstrukcija: prostor, vreme, sećanje“ i sastoji se iz tri segmenta: filmskog, pozorišnog i segmenta vizuelnih umetnosti.

Kroz nove projekte i premijerne programe autori i učesnici Bijenala baviće se temom rekonstruisanja i dekonstruisanja društvene klime/atmosfere ex-jugoslovenskih društava i njihovih procesa preobražavanja tokom poslednjih decenija.

Kulturni centar Pančeva organizuje prevoz iz Beograda za sve zainteresovane posetioce. Polazak je u petak, 7. septembra u 17.00 na platou ispred crkve Sv. Marka. Povratak je u 21.30 sa platoa Kulturnog centra Pančeva. Zbog ograničenog broja mesta u autobusu, molimo vas da potvrdite dolazak na mejl pr.kcp@3dnet.rs

Više o manifestaciji i učesnicima na www.bijenaleumetnosti.rs

 

Comments are closed.