Prvo beogradsko trijenale crteža i male plastike

Prvo beogradsko trijenale crteža i male plastike otvoreno je
u Umetničkom paviljonu “Cvijeta Zuzorić” na Malom Kalemegdanu.

Tom prilikom uručene su nagrade koje je žiri, u sastavu Nada
Seferović, viši kustos Muzeja grada Beograda (predsednik), Bojana
Burić, umetnički direktor FLU i Olivera Vukotić, kustos Galerije 107, dodelio Dimitriju Peciću za crtež i Milanu Blanuši za malu plastiku.

Ideja organizatora i Organizacionog odbor je da se na celovit način prikažu likovne discipline i označe pomeranja u okviru individualnih poetika, jer su ove discipline postale samostalna realnost što pokazuje i savremena umetnička praksa. Izložba se temelji na fenomenu da su ljudi oduvek crtali i da će to i nadalje činiti bez obzira na nove tehničko-tehnološke uslove, dok će radovi u maloj plastici uvest i nove materijale u klasični vajarski postupak.Na Trijenalu će bitipredstavljeno 150 radova 77 autora, a ovogodišnja postavka iznova postavljaju pitanje gde zapravo počinje, a gde se završava fenomen crteža i u čemu je umetnička monumentalnost male plastike.

Izložba će biti otvorena do 1. septembra.

Comments are closed.