TENSIONFIELD SAVREMENA FOTOGRAFIJA

Medjunarodni projekat: izlozba i strucna konferencija – Ljubljana, Grac, Rijeka, Skoplje, Kosice, Novi Sad

Izlozba: 6.07-31.07.2012.
Konferencija: 6.07.2012. od 11-14h
Petak, 06.07.2012.

konferencija u 11h_Izlozba u 20h

Autor projekta: Max Aufischer

Kustosi: Max Aufischer (Grac), Gerhard Gross (Grac), Aleksander Bassin (Ljubljana), Dejan Sluga (Ljubljana), Zuzana Lapitková (Bratislava), Tomás Agat Błoński (Kosice), Sabina Salamon (Rijeka), Zoran Petrovski (Skoplje), Svetlana Mladenov (Novi Sad), Sanja Kojic Mladenov (Novi Sad)

 

Medjunarodni projekat ТENSIONFIELD razmatra razvoj savremene fotografije poslednjih 20 godina u regionu srednje i istocne Evrope. Zadatak projekta je da istrazi, analizira i prezentuje fotografiju nastalu unutar razlicitih konteksta 6 partnerskih gradova: Graz, Ljubljana, Rijeka, Kosice, Skoplje i Novi Sad. Projekat traje tri godine i sastoji se od strucnih konferencija i zajedničke izlozbe, koja se u svakom gradu dopunjava protagonistima lokalne umetnicke scene. Do sada je odrzan u Gracu, Ljubljani i Rijeci, a sada se realizuje u Novom Sadu. Izlozbu cine fotografije umetnika: GRAM., Christoph Grill (Grac/Austrija); Joze Suhadolnik, Damjan Kocjancic (Ljubljana/Slovenija); Tomás Agat Błoński, Vlado Eliás (Kosice/Slovacka); Daniel Kariko, Jelena Kovačević-Vorgučin (Novi Sad/Srbija); SofijaSilvia, Goran Skofić (Rijeka/Hrvatska); Ivan Blazev, Robert Jankuloski (Skoplje/Makedonija). Postavka izlozbe u Novom Sadu je prosirena umetnicima: Jelena Juresa, Stevan Kojic, Zivko Grozdanic (Novi Sad/Srbija).

Saradnja: Cultural City Network Graz, Photon Association Ljubljana, Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka, Muzej savremene umetnosti Vojvodine Novi Sad.

Projekat je podrzala European Cultural Foundation

Kontakt: Svetlana Mladenov, kustoskinja MSUV

M: +381 63 249 319

Kontakt: Sanja Kojic Mladenov, kustoskinja MSUV

M: +381 64 141 9235

MUZEJ SAVREMENE UMETNOSTI VOJVODINE
Jevrejska 21 / Dunavska 37, Novi Sad
T/F: +381 21 6613 526
office@msuv.org
www.msuv.org

Comments are closed.